Google+

Müze Kiti” Uygulamaları Ekseninde Müze Eğitim Programları
Hüsne Rhea Çiğdem, Sebla Kut
 
Müze Kiti Projesi, Türk sanatı ve sanatçılarının ve Anadolu medeniyetlerine ait eski ve güncel eserlerin bilinirliğini artırarak yeni neslin kültürel mirasımıza olan bakışını ve yaklaşımını geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu proje Türkiye’de sanatı anlama, sevme ve dolayısıyla koruma ve çoğaltma kültürünün yerleşmesi için bir adım atılması gerektiği düşünülerek ortaya konmuştur.

 

Tarih/Saat

15/04/2020
18:30  – 20:00

Zoom video konferansı ile yapılacaktır. Katılmak isteyenler “muzecilikmkd@gmail.com” mail adresimize yazarsanız, sizlere başlamadan önce linkimizi ileteceğiz.  

 

 

Hakkında Zeynep Toy

26.08.1985 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü’nden 2009 yılında mezun oldu. 2007-2009 yılları arasında “santralistanbul” müzesinde rehberlik ve sergi prodüksiyon işlerinde çalıştı. 2009 yılında başladığı Yıldız Teknik Üniversitesi Müzecilik Yüksek Lisans bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Çeşitli medya kuruluşlarında yönetmen asistanlığı ve program prodüksiyonluğunda görev aldı. Ulusal ve uluslararası kültürel projelerde çeşitli görevlerde yer aldı. 2017 yılında Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği’nde Genel Sekreterlik görevini yürütmektedir. 2012 Eylül ayından bu yana Tetrazon Müze Sergi Tasarım ve Prodüksiyon Şirketinde Müzebilimci olarak proje koordinatörlüğü yapmaktadır. Bu alanda yürütmüş olduğu projeler şunlardır; “Torbalı Kent Müzesi”, “Bir Başkentin Su Yolları Sergisi ”, “Türkiye Turizminde 150 yıl Sergisi”, “Sagalassos Sergisi”, “Sait Faik Abasıyanık Müzesi”, “Kayseri Selçuklu Uygarlığı Müzesi”, “Yalova Atatürk ve Çocuk Müzesi”, “Diyarbakır Kent Müzesi”, “Kayseri Selçuklu Uygarlığı Müzesi Kültepe’den Selçuklu’ya Ticaret Sergisi”, “Tarsus Kent Müzesi”, “Edirne’nin Savunması ve Şükrü Paşa Müzesi, Kıyık Tabyaları”, “Anadolu’da John Garstang’ın Ayak İzleri Sergisi”, “Yozgat Arkeoloji Müzesi”, “Mehmed Uzun Müzesi”, “Beşiktaş JK Müzesi”, “Alaeddin Yavaşca Müzesi”, “Buca Göç ve Mübadele Anı Evi”, “Bigalı Atatürk Müzesi”.

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık