Google+
8. Çanakkale Müzeler Buluşması programı belli oldu

8. Çanakkale Müzeler Buluşması programı belli oldu

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nin “Müzeler ve Müzecilik Çalışmalarında Telif Hakları” teması etrafında düzenlenen “8. Çanakkale Müzeler Buluşması”nın programı belli oldu. ÇKMA Koordinatörü Cevat İnce’nin davet mektubunu ve etkinliğin detaylı programını aşağıda bulabilirsiniz.

Buluşmada, 6 Mart Pazar günü saat 11:30’da, MMKD’yi temsilen, Yönetim Kurulu Başkanı Cânan Cürgen “MMKD’nin Etik Konusundaki Tutum ve Yaklaşımı” başlıklı bir sunum yapacak.

Çanakkale’de buluşmak dileğiyle!

***

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’mizin  kuruluşundan [06 Mart 2009] bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında bu yıl sekizincisini gerçekleştireceğimiz “Çanakkale Müzeler Buluşması”nın teması: “Müzeler ve Müzecilik Çalışmalarında Telif Hakları“.

Bu yılki buluşmamızı  Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivinin toplantı salonunda 5- 6 Mart 2016(Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere) iki günlük etkinlik olarak tasarladık. Buluşmanın ilk bölümü  kavramsal sunuşlar ile deneyimlerin paylaşılması, ikinci bölümde ise düzenlenecek  forum ile kişisel deneyimlerin mevcut mevzuatlar ile olan ilişkilerin müzakere edilerek genel bir durum tespiti yapılması hedeflenmektedir.

Buluşma programa buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlık ve esenlik dileklerimiz  ile…

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi yürütme kurulu adına.

Cevat İnce
ÇKMA Koordinatörü

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık