Google+
Atölye Çalışması: Müzelerin Markalaşması
Palestinian Museum Branding

Atölye Çalışması: Müzelerin Markalaşması

Geçtiğimiz günlerde açıklanan 2014 Süpermarka listesinde Türkiye’den de iki müzenin yer almasıyla birlikte yeniden duymaya başladığımız ‘müze markası’ ve ‘markalaşma’ kavramları Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Merkezi’nde 18-19-20 Şubat tarihlerinde düzenlenecek “Müzelerin Markalaşması” başlıklı  atölye çalışmasında tartışmaya açılıyor. 

Minnesota Üniversitesi, Frederick R. Weisman Müzesi Direktörü Lyndel King ve Minneapolis merkezli markalaşma şirketi Yamamoto Genel Başkanı Shelly Regan tarafından gerçekleştirilecek atölye çalışmasında, genelde iş dünyasında kullanılan markalaşma (branding) kavramı, bu kavramın müzelere nasıl uyarlandığı, bir müzenin kendisini nasıl markalaştıracağı ve markalaşmanın önemi katılımcılara uygulamalarla aktarılacak.

Atölye çalışması, eğitmenler Lyndel King ve Shelly Regan’ın anlatımlarının yanı sıra interaktif çalışmalar ve katılımcı sunumlarıyla da zenginleşecek.

Bu atölye çalışmasıyla hedeflenenler:

  • Müze kültüründe “marka” olmanın anlamını anlatmak.
  • Müzelerin markalaşma süreçlerini göstermek.
  • Markanın, müze faaliyetlerini ve programlarını etkileyeceği şekiller konusunda bilinç oluşturmak.
  • Katılımcılara, kendi müzelerinde marka farkındalığı yaratma becerisi kazandırmak.

Atölye Takvimini Görüntüle

Düzenlenen bu atölye çalışması kapsamında MMKD üyelerine 15 kişilik kontenjan sunulmaktadır. Katılmak isteyen MMKD üyelerinin bilgi@mmkd.org.tr adresinden rezervasyon yaptırmaları rica olunur.

Atölye Çalışması
Müzelerin Markalaşması

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Merkezi (AnaMed)
18-19-20 Şubat 2015
Lyndel King, Shelly Regan

Atölye çalışmasının dili İngilizce’dir.
Çalışma sırasında ardıl çeviri yapılacaktır.

* Katılım için iki rezervasyon listesi oluşturulacaktır. İlk 15 başvuru ana rezervasyon listesine, geri kalan başvurular da yedek rezervasyon listesine alınacaktır. 

** Rezervasyon yaptırıp etkinliğe katılamayacak üyelerimizin yedek rezervasyon listesindeki başvuruları değerlendirebilmemiz için bizi haberdar etmeleri önemle rica olunur. 

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık