Google+

26 Şubat Müze Videoları Paylaşma Günü! #MuseumVideos

Bir grup müzecinin bir araya gelerek oluşturduğu uluslararası topluluk Culture Themes, temalar çerçevesinde belirlediği etiketler (hashtag) ile sosyal medyada müze ve müzecilik konularına dikkat çekiyor.

Belirlenen birbirinden ilgi çekici temalarla ziyaretçileri müze deneyimlerini paylaşmaya davet ederek, müzeler ve ziyaretçiler ya da daha geniş ifadeyle izleyicilerin birbirleriyle iltişim kurmasına, sosyal medya üzerinden birbirlerini bulmalarına aracılık ediyor. Şüphesiz en önemli hedefi de müzelerin soğuk ve sıkıcı yerler olduğuna dair algıyı yıkmaya yardımcı olarak müzenin ilgi çekici yönünü öne çıkarmak ve müzelere yeni izleyiciler ile sosyal medyada takipçiler kazandırmak.

Culture Themes daha önce #WhyILoveMuseums etiketiyle ziyaretçileri hangi müzeyi neden sevdiklerini, #MusMem etiketiyle müze anılarını, #MusCafe etiketiyle sevdikleri müze cafelerini,  #MusBadges etiketiyle satın aldıkları ya da müze koleksiyonlarındaki müze rozetlerini paylaşmaya davet etti; #FollowAMuseum etiketiyle sosyal medyada yeni müzelerin takip edilmesini. Geçtiğimiz Ocak ayında düzenlenen etkinlikte, #MuseumSelfie etiketiyle binlerce kişi müzede kendilerini çektikleri eğlenceli fotoğraflarını paylaşarak, müze ve eğlence kavramlarının aslında birbirlerinden o kadar da uzak olmadığını gösterdi.

26 Şubat Çarşamba Günü yeni etiket, yeni etkinlik!

hashtagŞubat ayının teması da belirlendi; #MuseumVideos.  Culture Themes, 26 Şubat Çarşamba günü müzeleri ve müze izleyicilerini #MuseumVideos etiketiyle müzelerde çektikleri videoları ya da sevdikleri müze videolarını paylaşmaya davet ediyor.

Siz de Twitter, Instagram, Vine gibi sosyal medya kanallarından, o gün ya da daha önce çektiğiniz müze videolarını #MuseumVideos etiketiyle paylaşarak bu etkinliğe katılabilir, takipçilerinizi etkinliğin bir parçası olmaya davet edebilirsiniz.

Sosyal medyada şimdiden konuşulmaya başlanan #MuseumVideos etiketiyle 26 Şubat Çarşamba günü farklı ülkelerden farklı tarzlarda yayınlanan videolar izleyeceğimiz şüphesiz. Rijksmuseum tarafından yayınlanan alışılagelmişin dışında bir çalışmayı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Müzecilik dünyasına iyi seyirler dileriz!

Görsel: Fox News

Bir yorum

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık