Google+

Etiket Arşivi: ALİ ARTUN

Geri Bildirim Üyelik
Çağdaş Sanat Nedir?

Çağdaş Sanat Nedir?

Çağdaş Sanat Nedir? hem çağdaş sanat hem de “çağdaşlık” konularında süregelen tartışmalara bir sunuş. O nedenle, bu konuları özgül sorunsallar ve örneklerle değil de, ontolojik ve semantik bağlamda inceleyen metinlere ağırlık veriyor.

Devamını okumak için
Sanatçı Müzeleri

Sanatçı Müzeleri

Sanatçı Müzeleri, Ali Artun (ed.), İletişim Yayınları: Sanatçı Müzeleri, sanatı müze olanların eserlerini derliyor. Sanat tarihçileri ve eleştirmenleri James Putnam, Benjamin Buchloh ve Walter Grasskamp bu eserleri sundukları yazılarında onlardaki siyaseti keşfediyor.

Devamını okumak için
Sanat Müzeleri-2

Sanat Müzeleri-2

Sanat Müzeleri 2, Ali Artun (ed.), İletişim Yayınları: Bu metinler modern toplumsal ve siyasal hayatın, modern kültürün ve kentleşme hareketlerinin müzedeki temsillerini inceliyorlar. Louvre, Orsay Müzesi, Pompidou Merkezi, Tate galerileri, New York Modern Sanat Müzesi, Metropolitan Müzesi ve daha birçok örnek Batı müzesini tarayarak, onların sahne arkasındaki müze kültürüne ve tarihine özgü değişik simgeleri aydınlatıyorlar, kavramları irdeliyorlar.

Devamını okumak için
Sanat Müzeleri-1

Sanat Müzeleri-1

Sanat Müzeleri 1, Ali Artun (ed.), İletişim Yayınları: Müze ve Modernlik eleştirel bir müze profili, bir tür müze kılavuzu ya da bir müze masalı. Bir yandan çağdaş "yeni müzeoloji"nin kaynaklarını aydınlatırken, diğer yandan Tarih Sahneleri-Sanat Müzeleri ciltlerinden ikincisi olan Müze ve Eleştirel Düşünce derlemesindeki metinleri sunuyor.

Devamını okumak için
Yukarıya çık