Google+
Fotoğraflarla Bir Zamanlar ve Şimdi Londra: Streetmuseum 2.0

Fotoğraflarla Bir Zamanlar ve Şimdi Londra: Streetmuseum 2.0

Museum of London (Londra Müzesi), müzenin koleksiyonunda bulunan fotoğraflarla Londra’nın bugünü ve geçmişini karşılaştırma imkanı sunan Streetmuseum uygulamasını güncelleyerek Streetmuseum 2.0‘ı sundu.Güncelleme ile uygulamaya müze koleksiyonundan 100 yeni fotoğraf da eklendi.

streetmuseum

2010 yılında hayata geçirilen bu uygulama ile Londra Müzesi, telefonumuzu geçmişe açılan bir pencere haline dönüştürüyor ve müzenin sınırlarını genişletiyor. Streetmuseum ile geçmişe yolculuk için Londra haritasında GPS ile size en yakın fotoğrafın olduğu lokasyonu bulup, telefonunuzun kamerasını günümüz Londra’sındaki o sahneye doğru tutmanız yeterli.  Uygulama üzerinden Museum of London koleksiyonundaki bu fotoğraflar ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak da mümkün.

Museum of London Blog, Streetmuseum 2.0 ‘ı kutlamak için geçmiş ve günümüz Londrasını buluşturan fotoğraflar paylaştı. Kapakta kullanılan görsel 1920 ‘de ve 2014’te Tower Bridge’de  çekilen iki fotoğrafı bir araya getiriyor. Bu fotoğraflar Streetmuseum 2.0 ile yaşayacağınız deneyimi en güzel şekilde özetliyorlar.

 Covent Garden c.1930 + 2014
1930 ve 2014’te Covent Garden’dan Cadde Görüntüsü

Marble Arch 1956 + 2014
Hyde park’ta Güneşlenme (1956 – 2014)

Hakkında Elif Koçak

2006 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden, 2011 yılında da aynı üniversitenin Müzecilik Yüksek Lisans bölümünden mezun oldum ve bir "Müze İşletmecisi" oldum. Tezim "Müzelerde Marka Yönetimi" üzerineydi. Çalışma hayatına, öğrenciyken, İstanbul Oyuncak Müzesi'nde atıldım, TÜRSAB İstanbul Arkeoloji Müzeleri Gelişim Projesi, Bilkent Kültür Girişimi ve İstanbul Modern Sanat Müzesi'nde devam ettim. Nisan 2012'den beri Pera Müzesi Pazarlama Programları Sorumlusu olarak çalışma hayatıma devam ediyorum.

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık