Google+
MMKD, Heritage 2015 Fuarı’nda

MMKD, Heritage 2015 Fuarı’nda

Bu yıl ilk kez düzenlenen Heritage 2015 Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı5-7 Şubat 2015 tarihleri arasında, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda MMKD’nin de katılımıyla gerçekleşiyor.

Heritage 2015, Kültür varlıklarının korunması, sergilenmesi, iletişiminin yapılması ve geleceğe aktarılması konularında hizmet veren kurumlar ile bu kurumlara çeşitli alanlarda hizmet veren tedarikçi firmaları bir araya getirmeyi amaçlıyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu’nun destekleriyle düzenlenen organizasyonda, Türkiye’de ‘Kültürel Miras’ eğitimi-yönetimibelgelemede yeni yöntemlersergilemede ve teşhirde yeni araçlararkeolojide yeni teknikler ve restorasyon teknikleriyeni uygulamalar ve müzecilik teknolojileri gibi ana başlıklar yer alıyor.

Fuara paralel hazırlanan konferans programı kapsamında, Türkiye’den ve dünyadan müzecilik, restorasyon ve arkeoloji çevrelerinden isimler konuk ediliyor. Konferans programına buradan ulaşabilirsiniz.

expoheritage

A9 Numaralı Standtayız 

Heritage 2015 Fuarı’na katkı sağlayan kurumlar arasında yer alan Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği, fuar ziyaretçilerini A9 numaralı standta bekliyor. Standa uğrayarak MMKD’nin hedefleri, gerçekleştirdiği projeler, geleceğe yönelik planları, bireysel ve kurumsal üyeliğin avantajları ve koşulları hakkında bilgi alabilir ve üye olabilirsiniz.

Üyelik kartı için 2015 yılı etiketlerini almayan MMKD üyeleri standı ziyaret ederek  etiketlerini alabilir ve Kapılar Müzecilere Açık Projesi kapsamında müzelere ücretsiz giriş avantajlarından 2015 yılında da yararlanabilirler.

6 Şubat Cuma günü saat 11:00’de müzeler için dijital iletişim stratejilerini konuşuyoruz.

Fuara paralel düzenlenen konferans programında MMKD  adına, yönetim kurulu üyeleri Elif Çiğdem Artan ve Elif Koçak, 6 Şubat Cuma günü 11:00-12:45 saatleri arasında Salon 1’de, “Onu Kendinize  Nasıl Bağlarsınız?” başlığı altında, kültür kurumları ve müzelerin dijital iletişim stratejilerini tartışmaya açıyorlar. Yapılacak atölye çalışması kapsamında, katılımcılarla birlikte, sürdürülebilir dijital iletişim stratejisi oluşturmak için gerekli adımlar inceleniyor ve bir model önerisi hazırlanıyor. 

Onu Kendinize Nasıl Bağlarsınız?  
Müzeler İçin Dijital İletişim Stratejisi
6 Şubat Cuma, 11.00 – 12:45, Salon 1
Elif Çiğdem Artan, Elif Koçak

DEF Book Cover

Dijital çağ ile birlikte iletişim alışkanlıklarımız kökünden değişti.. Artık herkes bilgiye daha hızlı, daha kapsamlı ve kişiselleştirilmiş olarak ulaşıyor. Hedef kitleye doğrudan erişme ve bağlantı kurma imkânı sunan dijital iletişim kanallarına geleneksel haber kanalları ve ticari kurumlar gibi müzeler de kayıtsız kalamadı, internet siteleri, sosyal medya, mobil uygulamalar, dijital arşivler ve sergileme araçlarıyla mevcut ve potansiyel ziyaretçilerine ulaşmaya çalışıyor. Peki müzeler dijital iletişim kanallarını ne kadar etkin kullanıyor? Daha da önemlisi, dijital iletişim anlayışını kurumun geneline yayarak, tutarlı ve sürdürülebilir bir iletişim ortamı yaratabiliyorlar mı? Bu çerçevede yapılacak atölye çalışmasında, dijital iletişim sadece müzenin sosyal medya ve internet sitesi gibi dijital platform sorumlularını değil, kurumun bütününü ilgilendiren bir strateji geliştirme olarak ele alınıyor. Bu bağlamda atölye çalışmasına katılanlara izleyici bağlılığını artırma konusunda bir yol haritası önerilmesi hedefleniyor.

Atölye çalışmasına kimler katılabilir?
Kültür kurumları ve müzelerde iletişim ve pazarlama alanlarında çalışanlar ya da bu alanlarda kültür kurumları ve müzelere dışarıdan hizmet verenler; dijital alanda kurumlarını nasıl geliştirebileceklerini merak edenler, öğrenciler ve ileride bu alanda kariyer yapmak isteyenler.

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık