Google+

Heritage İstanbul 2017 Fuarı’ndayız!

Ekran Resmi 2017-04-19 13.54.51

Bu yıl ikincisi düzenlenen Heritage İstanbul 2017 Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı ve Konferansı27-29 Nisan tarihleri arasında Harbiye Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center’da MMKD’nin de katılımıyla gerçekleşiyor.

“Geçmişe Gelecek Sağlamak”

Bu yıl ikincisi düzenlenen Heritage İstanbul Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı ve Konferansları, ülkemizin tarih ve sanat varlığının korunması ve geleceğe aktarılmasına yönelik çalışan kurum ve kuruluşlarla, sektörle ilgili tedarikçilerin bir araya getirilmesini sağlamak üzere organize ediliyor.

Fuara paralel gerçekleşecek konferans ve miras sohbetleri programı kapsamında Türkiye’den ve dünyadan müzecilik, restorasyon ve arkeoloji çevrelerinden isimler konuk ediliyor. Konferans programına buradan ulaşabilirsiniz.

 L8 Numaralı Stanttayız

Heritage İstanbul 2017 Fuarı’na katkı sağlayan kurumlar arasında yer alan Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği, fuar ziyaretçilerini  L8 numaralı stantta bekliyor.

MMKD üyeleri, standı ziyaret ederek üyelik kartlarının 2017 yılı etiketlerini alabilir ve Kapılar Müzecilere Açık projesi kapsamında destekçi müzeleri ücretsiz ziyaret etmeye devam edebilirler.

 

“Muhayyel Bir Meslek olarak Müzecilik” 

Heritage İstanbul 2017 Miras Sohbetleri Programı kapsamında, MMKD adına Yönetim Kurulu Başkanımız ve Beşiktaş JK Müzesi Müdürü Canan Cürgen, Genel Sekreterimiz, Müzebilimci Zeynep Toy ve Yönetim Kurulu Üyemiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Aşiyan Müzesi Yöneticisi, Tarihçi Ata Yersu’nun katılımıyla gerçekleşecek sohbetimize tüm meslektaşlarımızı bekliyoruz. 27 Nisan Perşembe günü 13.00-14.00 saatleri arasında Miras Sohbetleri Alanı’nda“Muhayyel Bir Meslek Olarak Müzecilik” başlığı altında, müzecilik mesleğinin tanımını ve sorumluluklarını, müzecilik mesleğini farklı kurumların çatısı altında gerçekleştiren meslek profesyonelleri olarak karşılaştığımız sorunları ve çözüme dair yaklaşımlarımızı tartışacağız. Miras Sohbetleri Alanı Programına buradan ulaşabilirsiniz.

 

“Muhayyel Bir Meslek Olarak Müzecilik”
27 Nisan Perşembe, 13.00 – 14.00
Canan Cürgen, Ata Yersu, Zeynep Toy

 

Bizi canlı izleyebilirsiniz!

Fuara katılamayacak üye ve takipçilerimiz, Facebook ve Twitter üzerinden yapacağımız canlı yayını izleyebilir, eş zamanlı olarak soruları ve yorumlarıyla katkıda bulunabilirler.

   

Fuara giriş için:

Online davetiyenizi buradan doldurabilirsiniz.

Ziyaret Saatleri: 09:00-18:00
Fuar Adresi: Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center
Cumhuriyet Cad. No: 50 34367 Harbiye – İstanbul, Türkiye

 

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık