Google+

III. Müzecilik Çalıştayı: “Ankara Müzeleri”

Başkent Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sanat Tarihi ve Müzecilik Anabilim Dalı Müzecilik Yüksek Lisans Programı “Ankara Müzeleri” konulu bir müzecilik çalıştayı düzenliyor. Ankara’nın müzelerinin davetli olduğu çalıştay dört oturumdan oluşacak. Müzelerin koleksiyonları, kapsamları, koleksiyon yönetimleri ve projelerinin tartışılacağı oturumların sonunda tüm konuşmacıların katılacağı bir değerlendirme paneli de gerçekleştirilecek.

2013 yılında öğretime başlayan Başkent Üniversitesi Sanat Tarihi ve Müzecilik Bölümü “müzebilim’in daha geniş alanlara yayılmasını sağlamak, müzecilik ve ilgili alanlarda yeni bakış açılarını tartışmak, bilim insanları ve müzecilerle bir araya gelerek fikir alışverişini sağlamak amacıyla çeşitli çalıştaylar ve sempozyumlar düzenlemeyi” hedefliyor.

12 Mayıs, Pazartesi günü 10.00 – 17.00 saatleri arasında Başkent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Konferans Salonu‘nda gerçekleştirilecek çalıştaya konuyla ilgilenen herkes fikirlerini paylaşmak için dinleyici olarak davetli.

muzecilik-calistayi

III. Müzecilik Çalıştayı “Ankara Müzeleri”
12 Mayıs 2014, Pazartesi, 10.00-17.00
Başkent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Konferans Salonu G-408

İletişim için:

Prof. Dr. Billur Tekkök, Bölüm Başkanı
tekkok@baskent.edu.tr

Dr. Nilüfer Peker, Öğretim Görevlisi
nilufer@baskent.edu.tr

Dr. Çiğdem Gençler Güray, Öğretim Görevlisi
cgencler@baskent.edu.tr

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık