Google+

Davetlisiniz: “Kapılar Müzecilere Açık” Tanıtım Toplantısı

kapilar-muzecilere-acik

Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği (MMKD), Türkiye’de müzecilik platformu olarak hizmet verme ve müzeler ve müzeciler için bir buluşma noktası oluşturma amacıyla, farklı alanlarda müzecilik çalışmalarını yürüten 24 kurucu üye ile birlikte 2011 yılında İstanbul’da kuruldu. Üye sayısı zaman içerisinde giderek artan MMKD, müzecilik alanında faaliyet gösteren tüm uzman, akademisyen ve çalışanlara yönelik hizmet vermeyi ve gerekli iletişim ve dayanışmayı sağlamayı hedeflemektedir.

Bu hedefe ulaşabilmek amacıyla farklı alanlarda çeşitli projeler geliştiren MMKD, müzecilerin birbirlerini yakından tanımaları için “Kapılar Müzecilere Açık” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında MMKD üyeleri, proje destekçi müzelerini bir sene boyunca ücretsiz ve sınırsız gezebiliyor. Bugüne kadar yapılan görüşmelerde projeye destek vermeyi kabul eden müzelere MMKD’ye gösterdikleri ilgi için çok teşekkür ederiz (alfabetik sırayla); Adalar Müzesi, Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi, Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi, Masumiyet Müzesi, Pera Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi, Rezzan Has Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi, Sait Faik Abasıyanık Müzesi, TÜRVAK Sinema – Tiyatro Müzesi. Kısa zamanda yoğun bir çalışmayla hayata geçirilen bu projeye destek vermek isteyen müze sayısının zaman içinde hızla artacağına inanıyoruz. Kapılar Müzecilere Açık Projesi Destekçi Müzeleri buradan takip edebilirsiniz.

Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği, hem bu projenin detaylarını üyeleri ve paydaşları ile paylaşmak, hem de mesleki fikir alışverişinde bulunarak MMKD’nin faaliyetlerini konuşmak ve birlikte projeler geliştirmek amacıyla tüm kültür-sanat çalışanlarını 27 Mayıs 2014 Salı günü saat 18:30’da Pera Müzesi’nde bir araya gelmeye davet ediyor.

MMKD Kapılar Müzecilere Açık projesi tanıtım toplantısı
27 Mayıs 2014 Salı, 18:30 – 20:30
Pera Müzesi – Pera Café

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak için: bilgi@mmkd.org.tr

pera-muzesi

Etkinlik Mekân Destekçisi

marjinal-1

Basın – İletişim Destekçisi

 

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık