Google+

Kapılar Müzecilere Açıldı

Müzeler ve müzeciler arasındaki iletişimi artırmak amacıyla hayata geçirilen Kapılar Müzecilere Açık projesinin tanıtım toplantısı 27 Mayıs Salı günü Pera Müzesi‘nde gerçekleştirildi. Üyelerin yanı sıra, MMKD ile tanışmak isteyen müzeci ve bu alanda akademik çalışma yapanlar da toplantıya katıldı.

Açılış konuşmasını MMKD Yönetim Kurulu Başkanı Yeşim Kartaler yaptı. Konuşmasında MMKD’nin kuruluş amacını katılımcılarla paylaşan Yeşim Kartaler derneğin önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği projeler hakkında bilgi verdi. Yeşim Karteler’in konuşmasının ardından MMKD Genel Sekreteri Elif Koçak Kapılar Müzecilere Açık projesini tanıttı. Elif Koçak destekçi müzelerin sayısının artırılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Müzelerin müzeciler tarafından ücretsiz ve sınırsız gezilmesinin projenin ilk adımı olduğunu, hedefin bu müzeler arasındaki iletişimin de artırılması olduğunu vurguladı. Konuşmaların ardından gerçekleştirilen kokteylle tanıtım toplantısı sona erdi.

MMKD üyeleri, üyelik kartları ile bu proje kapsamındaki destekçi müzeleri ücretsiz ve sınırsız gezebiliyorlar. Müzeciler ve müzecilik alanında akademik  çalışma yapan herkes MMKD üyesi olabilir.

Eğer kartınızı teslim almadıysanız ya da üye olmak istiyorsanız uyelik@mmkd.org.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üyelik hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

Bu tanıtım toplantısının gerçekleşmesi için mekan desteği veren Pera Müzesi ve Basın – İletişim Destekçimiz Marjinal Porter Novelli’ye teşekkür ederiz. 

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık