Google+

Konferans: Mekan ve Olasılıklar

mekan-ve-olasiliklar-f

“Mekansal İletişimde Yeni Yaklaşımlar”

Terminal Design, 3-5 Nisan tarihleri arasında, mekansal iletişim alanında farklı disiplinlere yer veren “Mekan ve Olasılıklar” başlıklı konferans dizisi hazırladı.

Mekansal araçları ve onların dönüşümlerini örnekleyen, tartışan, öğreten bir etkinlikte farklı sektör yetkilileri, profesyoneller ve akademik çevreyi dinamik bir ortamda, her üç gün için farklı sektörleri gruplayarak bir araya getirmek amaçlandı. – Mekan ve Olasılıklar 

Karaköy Rum İlkokulu’nun iç mekanları, mekan, ürün ve iletişim konusunda deneyimli tasarımcı ve mimarların belli fonksiyonlar için üretilmiş sistem ve ürünlerin kullanılarak yarattıkları alışılmışın dışındaki işlere ev sahipliği yapıyor. Katılımcıların ürünleri kullanılarak, mekan içinde mekan üretiliyor.

Ziyaretçiler, etkinlik mekanlarını gezerken, eşzamanlı olarak günlere göre farklı gruplara yönelik düzenlenen konferanslarda her konunun profesyonelleri ile biraraya gelecek. – Mekan ve Olasılıklar 

Konferansın 2. gününde; “Müze ve Sergilemede Kurgu”

4 Nisan Cuma günü saat 17:30’da Tobias Wallisser, “Müze Mimarisi” başlıklı oturumda konuşuyor. Wallisser, 1997 ile 2007 yılları arasında, Almanya’daki Stuttgart Mercedes-Benz Müzesi de dâhil olmak üzere birçok projeden sorumlu kişi olarak Amsterdam UNStudio’nun ortak mimarlarından. 2006 yılında profesör olduğu Stuttgart Güzel Sanatlar Akademisi’nde “dijital tasarım” dersleri vermeye devam eden Wallisser, 2011 yılından bu yana da Akademinin Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Konferans: Mekan ve Olasılıklar
3-5 Nisan 2014 
Karaköy Rum İlkokulu

Konferans programını buradan inceleyebilirsiniz.
Etkinlik ile ilgili haberleri sosyal medyada buradan takip edebilirsiniz.

Konferanslara katılım için sınırlı sayıda yer bulunuyor. Katılmak için buradan ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık