Google+

Seminer: Kültürel Miras ve Ziyaretçi Dolaşımı

Boğaziçi Üniversitesi Sürdürülebilir Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans Programı, Kültürel Miras Turizmi Yönetimi dersi kapsamında, 13 Mart 2014 tarihinde 16:00-18:00 saatleri arasında Pera Müzesi Oditoryumu‘nda, Jean Louis Luxen tarafından “Control of Visitor Movements at Heritage Sites” başlıklı seminer sunulacak.

Dr. Luxen sunumunda bir destinasyonda artan turist sayısını irdeleyip, sorumlu kültürel turizmin gelişimi için paydaşların işbirliği konusuna değinecek. Ardından, kültürel miras, ziyaretçi, kalabalık yönetimi gibi bir çok farklı konuyu ele alıp, talep yönetimi, destinasyon yönetimi ve alan yönetimi konularını işleyecek. Sunum son olarak farklı operasyonel modeller ve genel koruma politikaları çerçevesinde dünyanın farklı köşelerinden örnek incelemelerle tamamlanacak.

kulturel-miras-ziyaretciler-f

Brüksel – Flower Carpet

Jean Louis Luxen Hakkında 
Jean Louis Luxen doktora derecesini Louvain Katolik Üniversitesi’nden 1963 yılında almış ve Stanford Ünviersitesi’nde 1964-65 yıllarında Ekonomi bölümünde okumuştur. Kendi ülkesi Belçika’da kamu yönetiminde önemli görevlerde çalışmış ve kültürel miras ile ilgili uluslararası organizasyonlarda yer almıştır. 1989-1993 yılları arasında Avrupa Konseyi’nde Kültürel Miras Komitesi Başkanı olarak görev yapmış ve 1993’den 2002’ye kadar ICOMOS Genel Sekreterliği görevini üstlenmiştir. 2002 yılından bu yana kendisi CHEDI’ın (Culture, Heritage & Development – International) Başkanlığını sürdürmektedir.

Jean Louis Luxen
“Control of Visitor Movements at Heritage Sites”

13 Mart 2014 Perşembe, 16:00 – 18:00
Pera Müzesi Oditoryumu

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık