Google+

Seminer: Kültürel Miras Yönetiminde Amsterdam Örneği

A Case of Cultural Heritage Management
More Success by Working Together, an Inspection of Amsterdam and European Museums

Boğaziçi Üniversitesi Sürdürülebilir Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans programı, Kültürel Miras Turizmi Yönetimi dersi kapsamında, 6 Mart 2014 tarihinde 16:00 – 18:00 saatleri arasında İstanbul Araştırmaları Enstitüsünde, Björn Stenvers “A Case of Cultural Heritage Management: More Success by Working Together, an Inspection of Amsterdam and European Museums” başlıklı bir seminer düzenliyor.

Björn Stenvers, Ekim 2013’te, Adalar Turizmi Geliştirme Merkezi (ATGM), Adalar Vakfı, Adalar Belediyesi, Turizm Araştırmalar Derneği (TURAD) ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın ortaklaşa düzenlediği, “Kültürel Etkinlikleri, Turizm Ürünü Olarak Değerlendirmek” başlıklı sempozyumda konuşmacı olarak yer almıştı. Konuşmasından bir bölümünü buradan dinleyebilirsiniz.

amsterdam-heritage

Amsterdam Heritage

Björn Stenvers Hakkında
2010 yılına kadar Amsterdam Miras Müzeleri’nde (Amsterdam, Willet-Holthuysen, Biblical, Our Lord in the Attic ve Geelvinck) Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Stenvers, şu an Geelvinck- Hinlopen Müzesi‘nin yöneticiliğini yürütmektedir. 2011 yılında “Amsterdam Heritage” birliğini kuran Stenvers, 2012 yılında da World Heritage Site of the Canal Ring projesinin koordinatörlüğünü üstlenmiştir ve yine aynı yılda Amsterdam’ın 40 müzesinin yönetimini içeren, the Official Museums of Amsterdam, ortak vakıf işletmesini kurmuştur.

Björn Stenvers
A Case of Cultural Heritage Management

6 Mart 2014, 16:00 – 18:00
İstanbul Araştırmaları Enstitüsü

Etkinlik ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır, yerler sınırlıdır.
Seminer dili İngilizce’dir, simültane tercüme yapılmayacaktır.
Pera Müzesi’nin desteğiyle.

Kaynak: İAE

Bir yorum

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık