Google+
“Küresel Müze Projesi” Sizi Çağırıyor

“Küresel Müze Projesi” Sizi Çağırıyor

Her yıl belirli tarihlerde Twitter üzerinden düzenlenen MuseumWeek (Müzeler Haftası) müzeler ve ziyaretçiler arasında global bir iletişim ağı geliştirmek konusunda önemli bir yol kat edilmesini sağladı. Museum.de bu etkinlik kapsamında oluşan ağı yıl boyunca etkin bir şekilde kullanabilmek, müzelerin faaliyetlerini tanıtabilecekleri ortak bir platfom oluşturabilmek için bir proje geliştirdi. Museum.de internet sitesi ve mobil uygulaması aracılığıyla müzeler ortak bir platformdan kendilerini tanıtabilecek, faaliyetlerini duyurabilecekler. Bu etkinliği Türkiye müzeleri ile de paylaşmak için aşağıda davet metninin Türkçe çevirisini paylaşıyoruz.

Bir haftada, 77 ülkenin 1.100’den fazla kentinden 2.800’ü aşın müzenin katılımıyla bir kültürel iletişim ağı oluştu. Bu başarılı haftanın kalıcı bir projeye dönüşmesine ne dersiniz?

Bugün size #museumde hashtag’i yerine #MuseumWeek’i kullanmayı öneriyorum. Gelecek yıl MuseumWeek tekrarlanırsa, düzenlenecek etkinlik için müzeleri bilgilendirmek çok daha kolay olacaktır. Ziyaretçilerimizle tüm yıl boyunca kalıcı bir iletişim sağlamak için bu ağı kullanmalıyız.

Yalnızca Müzeler: Küresel Müze Projesi’ne Katılım Daveti

Her müzenin kendi personeli tarafından müzenin adresi, haberleri, sergileri ve fotoğraf galerileri gibi bilgiler korumalı bir alana eklenir. Sonra tüm bu bilgiler museum.de internet sitesindeki müzenizin ana sayfasında ve museum.de mobil uygulamasında herkese gösterilir. iOS ve Android sistemli telefonlara yüklenecek bağlantılara bu adresten erişebilirsiniz. Teknoloji için endişe etmenize gerek olmayacak, sadece içeriğinizi düşünün. Uygulama müzenizin fotoğrafı ile açılırsa başarıyla yüklenmiştir.

Üyelik ücretsizdir.

Veri girişinizi nasıl yapacağınıza dair kısa bir açıklama:

  1. Henüz kayıtlı değilseniz http://www.museum.de/register adresinden yönetici olarak kayıt olun.
  2. Sonrasında kaydınızın doğrulanması için bir e-posta alacaksınız.
  3. Böylece  http://www.museum.de/login adresi altında giriş yapabilirsiniz.
  4. Sağ tarafta yer alan “Müze Yönetimi” uygulamasını tıklayın.
  5. Mükerrer kaydı önlemek ve müzenizin kayıt olup olmadığını görmek için kontrol edin.
  6. Bundan sonra sol taraftan “müze listede” ya da “müze listede yok” seçeneklerini gözden geçirin.
  7. Son olarak museum.de adresinden müzenizin yetkili kişisi olduğunuzu teyit için bize faks  veya e-posta göndermenizi isteyen bir e-posta alacaksınız ve museum.de tarafından size gönderilecek olan son e-posta ile size verilecek olan kullanıcı girişi erişimi ile tüm verilerinizi girebileceksiniz.

Ayrıca museum.de uygulaması ile bütünleşmiş müzenize özel sesli rehberlik fonksiyonu yine ücretsiz olarak Nisan ayı sonunda erişilebilir olacak.

Küresel müze Projesi’miz kapsamında  sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

Xanten, Almanya’dan sevgiler;

app

 

Uwe Strauch

museum.de
Meerturm Xanten
Bahnhofstr. 4

46509 XantenALMANYA

Tel: +49 (0)2801-9882072
Fax: +49 (0)2801-9882073
contact@museum.de
http://www.museum.de

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık