Google+

Louvre Müzesi’nin heykelleri hipster olursa

Fransız fotoğrafçı Léo Caillard ve dijital teknolojiler uzmanı Alexis Persani, Louvre Müzesi‘nde bulunan heykelleri günümüz modasına uygun kıyafetler giydirerek, klasik dönem heykellerinden sokak modası serisi yarattı; “Street Stone Series”.

İlk aşamada Caillard, heykeleri ve kot pantolon, elbise, kareli gömlek, güneş gözlüğü vb. aksesuvarlarla stillerini yarattığı arkadaşlarını ayrı ayrı fotoğrafladı. Persani, ikinci aşamada, heykelleri ve sokak modasına uygun giydirilen insanların fotoğraflarını bilgisayarda birleştirdi. İkilinin ortak çalışmasının sonucunda da ortaya hipster heykeller çıktı.

hipster-louvre-muzesi-5 hipster-louvre-muzesi-4 hipster-louvre-muzesi-3 hipster-louvre-muzesi-2 hipster-louvre-muzesi-1

Louvre Müzesi’nin klasik heykellerinin şimdiki zamana taşınması ve sanat eserlerine dikkat çekilmesi açısından ilginç bir çalışma olan “Street Stone Series” fotoğraflarının hazırlık aşamasına dair bir örneği aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Kaynak: Huffingtonpost

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

2 Yorumlar

 1. nalan yakarçelik

  Sayın yetkili
  derneğinize üye olmak için yıllık ücreti hemen mi yatırmak gerekiyor, yoksa bir ön başvuru mu yapmak gerekiyor. saygılarımla
  Nalan Dönmez Yakarçelik
  Sanat Tarihçi
  Deniz Müzesi

  • Nalan Hanım merhaba, Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği’ne gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Sizinle e-posta adresiniz üzerinden iletişime geçeceğiz.

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık