Google+

MMKD Gezileri Başlıyor!

Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği, müzecilerin bir araya gelip sohbet etmelerini, fikir ve deneyim paylaşımında bulunmalarını sağlamak amacıyla müze gezileri düzenlemeye başlıyor.

Bu proje ile birlikte MMKD, mesleki gelişimin bir parçası olan müze gezilerini desteklemek üzere geliştirdiği Kapılar Müzecilere Açık programını bir adım öteye taşımayı hedefliyor. MMKD Gezileri’nde üyeler sergileri uzman rehberler eşliğinde gezecek, sergileme yöntemleri, serginin yan etkinlikleri vb. üzerine birlikte düşünerek mesleki bir değerlendirme çalışmasında bulunacaklar.

MMKD Gezileri’nin ilki 22 Kasım Cumartesi günü Sakıp Sabancı Müzesi’nde…

Joan-Miró

MMKD Gezileri’nin ilk ev sahibi, Kapılar Müzecilere Açık programı destekçileri arasında yer alan Sakıp Sabancı Müzesi. 22 Kasım Cumartesi günü saat 11:00’de başlayacak ve 1 saat sürecek müze gezisinde Joan Miró. Kadınlar, Kuşlar, Yıldızlar  sergisi uzman rehber eşliğinde ziyaret edilecek. Bir araya gelip mesleki görüş paylaşımında bulunmayı hedeflediğimiz bu müze gezisine bütün MMKD üyeleri davetlidir.

MMKD Gezileri
Joan Miró. Kadınlar, Kuşlar, YıldızlarSakıp Sabancı Müzesi
22 Kasım Cumartesi, 11:00

*Müze girişi Kapılar Müzecilere Açık programı kapsamında MMKD üyelerine ücretsiz. (MMKD üyelik kartı gösterilmesi zorunludur.)

* Rehberli tur kontenjanı 30 kişi ile sınırlıdır. Lütfen bilgi@mmkd.org.tr adresinden rezervasyon yaptırınız.

MMKD üyelik kartınızı henüz almadıysanız lütfen bizimle uyelik@mmkd.org.tr adresinden iletişime geçin

kapilar-muzecilere-acik

uye-degilim-nasil-olabilirim

Facebook’ta paylaş!

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık