Google+
#MMKDGezileri 500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi

#MMKDGezileri 500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi

Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği (MMKD), müzecilerin bir araya gelip sohbet etmelerini, fikir ve deneyim paylaşımında bulunmalarını sağlamak amacıyla düzenlediği #MMKDGezileri’ne devam ediyor.

Mesleki gelişimin bir parçası olan müze gezilerini desteklemek amacıyla geliştirilen Kapılar Müzecilere Açık programının yeni destekçi müzelerine yapılacak gezilerin ilki 17 Nisan Pazar günü 11:00-13:00 saatleri arasında 500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi’nde.

MMKD üyelerinin ve takipçilerinin Müze Müdürü Nisya İşman Allovi’nin rehberliğinde yapacakları bu gezide, sergileme yöntemleri, koruma teknikleri, eğitim çalışmaları, iletişim ve etkinlik programları hakkında merak edilenler müze mekânın içinde örneklerle konuşuluyor ve böylelikle rehberli sergi gezisinin ötesinde bir mesleki değerlendirme çalışması yapılıyor.

***

#MMKDGezileri 500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi

17 Nisan Pazar, saat 11:00-13:00
Nisya İşman Allovi, Müze Müdürü 

 

*Müze girişi Kapılar Müzecilere Açık programı kapsamında MMKD üyelerine ücretsiz. (MMKD üyelik kartı gösterilmesi zorunludur.)

*MMKD Gezileri müzecilik ya da ilgili alanlarda lisans ya da lisansüstü öğrencilerinin ve müzecilik ya da ilgili alanlarda çalışmış veya çalışan kişilerin katılımına açıktır.

* Gezi kontenjanı 30 kişi ile sınırlıdır. Rezervasyon için: bilgi@mmkd.org.tr 

* MMKD üyelik kartınızı henüz almadıysanız bizimle uyelik@mmkd.org.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.
500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi

500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi, 500. Yıl Vakfı tarafından topluma Türk Yahudileri’nin gelenekleri ve tarihi açısından bilgi sunmak amaçlı kurulmuş bir müzedir. Galata’da, tarihi Zülfaris Sinagogu binasında faaliyet gösteren 500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi’nde sergilenen tüm obje ve belgeler 20 Eylül 2015 tarihinde Neve Şalom Sinagogu içinde hazırlanan müzeye taşınarak 14 Ocak 2015 tarihinde yeni yerinde yeniden açıldı.

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık