Google+

#MMKDGezileri Rahmi M. Koç Müzesi’nde

MMKD Gezileri, Şubat ayında Rahmi M. Koç Müzesi‘nde, 1915 Çanakkale Zaferinin 100’üncü yılı dolayısıyla Troya’nın destansı komutanı Hektor’un hikâyesini anlatan “Çanakkale Destanının İlk Halkası – Troyalı Hektor” sergisi ile devam ediyor. Geziye serginin küratörü, MMKD üyesi, Ali Rıza İşipek eşlik ediyor.

rmk-mmkd

ÇANAKKALE DESTANININ İLK HAKLASI – TROYALI HEKTOR

Çanakkale Destanı’nın ilk halkası olarak görülen Troya Savaşı ve Anadolu’nun savunmasının sembollerinden Troya Savaşı’nın komutanı Hektor’un canlandırıldığı sergide Troya Destanı, çini sanatçısı Faris Öncel tarafından İznik çinilerine aktarılmış olan tablo ve vazolarla anlatılıyor. Ressam Cumhur Koraltürk tarafından yapılmış olan yağlı boya tablolar, Paris ile Helen’in aşkı ve Aşil ile Hektor’un mücadelesini tasvir eden canlandırmalar, dönemin gemilere ait modeller de sergide yer alıyor.

MMKD Gezileri
Rahmi M. Koç Müzesi
28 Şubat Cumartesi, 12:00

Facebook’ta arkadaşlarını davet et! 
Rezervasyon: bilgi@mmkd.org.tr
Adres ve ulaşım bilgileri için tıklayınız.

* Müze girişi Kapılar Müzecilere Açık programı kapsamında MMKD üyelerine ücretsiz. Misafirler için müze giriş bilet ücreti geçerli. (MMKD üyelik kartı gösterilmesi zorunludur. MMKD üyelik kartınızı henüz almadıysanız lütfen bizimle uyelik@mmkd.org.tr adresinden iletişime geçiniz. )

* Rehberli tur kontenjanı 30 kişi ile sınırlıdır. Lütfen bilgi@mmkd.org.tr adresinden rezervasyon yaptırınız.

* Rehberli tur saatinden en az 10 dk. önce müzede olmanızı rica ederiz.

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık