Google+
#MMKDGezileri Rezan Has Müzesi

#MMKDGezileri Rezan Has Müzesi

Mesleki gelişimin bir parçası olan müze gezilerini desteklemek amacıyla geliştirilen Kapılar Müzecilere Açık programını bir adım öteye taşımayı hedefleyen #MMKDGezileri,  Ocak ayında Rezan Has Müzesi ile devam ediyor.

rhm-galeri-30

REZAN HAS MÜZESİ

2007 yılında açılan Rezan Has Müzesi, daha önce Cibali Tütün ve Sigara Fabrikası olarak kullanılan ve restore edilerek Kadir Has Üniversitesi kampüsü olarak yeniden hizmete açılan yapıda faaliyet gösteriyor. Müze, günümüzden yaklaşık 9.000 yıl öncesine tarihlenen arkeolojik eser koleksiyonuyla beraber, yapının Cibali Tütün Fabrikası olarak hizmet verdiği döneme ait belge ve objelere de ev sahipliği yapıyor.

Rezan Has Müzesi, koleksiyonunun yanı sıra tematik sergilere de ev sahipliği yapıyor. 31 Temmuz 2015’e kadar devam edecek Urartu Takı Koleksiyonu sergisi, Rezan Has Müzesi koleksiyonundan pektoral (göğüslük), madalyon, boncuk, amulet, boyun halkası, süs iğnesi, fibula, pazıbent, bilezik, yüzük gibi pek çok takı ve 70 kemerle Urartu toplumunun gizemli düşüncelerini, dinsel inanç ve geleneklerini aktarıyor.

MMKD Gezileri
Rezan Has Müzesi
24 Ocak Cumartesi, 12:00

Facebook’tan arkadaşlarını davet et! 

information icon

Rezervasyon: uyelik@mmkd.org.tr

Adres ve ulaşım bilgileri için tıklayınız.

 

Müze girişi Kapılar Müzecilere Açık programı kapsamında MMKD üyelerine ücretsiz. Misafirler için müze giriş bilet ücreti geçerli. (MMKD üyelik kartı gösterilmesi zorunludur. MMKD üyelik kartınızı henüz almadıysanız lütfen bizimle uyelik@mmkd.org.tr adresinden iletişime geçiniz. )

Rehberli tur kontenjanı 30 kişi ile sınırlıdır. Lütfen bilgi@mmkd.org.tr adresinden rezervasyon yaptırınız.

* Rehberli tur saatinden en az 10 dk. önce Rezan Has Müzesi’nde olmanızı rica ederiz.

kapilar-muzecilere-acik

uyelik-basvuru

 

 

 

Görseller: RHM

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık