Google+
#MMKDGezileri Sait Faik Abasıyanık Müzesi

#MMKDGezileri Sait Faik Abasıyanık Müzesi

Mesleki gelişimin bir parçası olan müze gezilerini desteklemek amacıyla geliştirilen Kapılar Müzecilere Açık programı kapsamında müzecileri bir araya getiren MMKD Gezileri 13 Haziran Cumartesi günü, Burgazada, Sait Faik Abasıyanık Müzesi ziyaretiyle devam ediyor.

sait-faik-muzesi-acilis-45_rsz

Müzeye ulaşım için, 13 Haziran Cumartesi 10:30 Kabataş – 10 50 Kadıköy hareketli Şehir Hatları vapur seferi kullanılacaktır.

Lütfen projeler@mmkd.org.tr adresinden rezervasyon yaptırınız.

SAİT FAİK ABASIYANIK MÜZESİ

Yazar Sait Faik Abasıyanık’ın yaşamına tanıklık etmiş eşyaları, fotoğrafları, mektupları, kartpostalları, eserlerine konu olan sayısız hatırasının izlerini taşıyan nice eşya ve belgeyi ziyaretçileriyle buluşturan Sait Faik Abasıyanık Müzesi, 22 Ağustos 1959 tarihinde açıldı.

1964 yılından itibaren Darüşşafaka Cemiyeti’nin sorumluluğunda yoluna devam eden Müze, açıldığı günden bu yana ülkemizin en fazla ziyaret edilen müze evlerinden biri oldu. Darüşşafaka Cemiyeti tarafından 2009 yılında güçlendirme, restorasyon ve konservasyon çalışmaları nedeniyle ziyarete kapatılan Müze, 11 Mayıs 2013 tarihinde yenilenmiş yüzü ve çağdaş müzecilik anlayışıyla yeniden konuklarını ağırlamaya başladı. Okurlarını, Sait Faik’in yazınsal ve ruhsal dünyasında büyüleyici bir yolculuğa çıkaran müze ev,  yazarın vasiyeti doğrultusunda ücretsiz olarak hizmet veriyor.

MMKD Gezileri
Sait Faik Abasıyanık Müzesi
13 Haziran Cumartesi
10:30 Kabataş – 10:5o Kadıköy Adalar Vapuru

Şehir Hatları Adalar Vapur Tarifesi: http://bit.ly/1MnRy4z

*Müze girişi Kapılar Müzecilere Açık programı kapsamında MMKD üyelerine ücretsiz. Misafirler için müze giriş bilet ücreti geçerli. (MMKD üyelik kartı gösterilmesi zorunludur.)

*Rehberli tur kontenjanı 30 kişi ile sınırlıdır. Lütfen projeler@mmkd.org.tr adresinden rezervasyon yaptırınız.

*MMKD üyelik kartınızı henüz almadıysanız ya da üye olmak istiyorsanız lütfen bizimle uyelik@mmkd.org.tr adresinden iletişime geçiniz. 

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık