Google+
#MMKDGezileri TCDD İstanbul Demiryolu Müzesi

#MMKDGezileri TCDD İstanbul Demiryolu Müzesi

MMKD, müzecilerin, müzecilikle ilgili alanlarda çalışanların mesleki fikir, görüş ve deneyimlerini paylaşmalarına olanak sağlamak amacıyla düzenlediği #MMKDGezileri‘ne devam ediyor.

“Kapılar Müzecilere Açık” programının yeni destekçi müzelerinden, TCDD İstanbul Demiryolu Müzesi’nde, 14 Mayıs Cumartesi günü saat 11:00-13:00 arasında Müze müdürü Ruhan Çelebi eşliğinde yapılacak gezide katılımcıların, hem müzeyi tanıması hem de mesleki bir değerlendirme çalışması yapabilmeleri amaçlanıyor.

Gezi kapsamında katılımcılar, müzenin sergileme yöntemleri, koruma teknikleri, eğitim çalışmaları, iletişim ve etkinlik programları hakkında bilgi edinebilecek, soru ve önerilerini yöneltebilecek.

Kimler Katılabilir?

  • MMKD üyeleri
  • Müzecilik alanında ya da ilgili alanlarda çalışan ya da çalışmış kişiler
  • Müzecilik alanında ya da ilgili alanlarda lisans ya da lisansüstü eğitim alan kişiler

Rezervasyon için:

Gezi kontenjanı 30 kişi ile sınırlı olacaktır.
Lütfen bilgi@mmkd.org.tr adresinden rezervasyon yaptırınız.

Müze girişi ücretsizdir.

***

İstanbul Demiryolu Müzesi

İstanbul Demiryolu Müzesi, İstanbul’un Avrupa kapısı olan tarihi İstanbul Sirkeci Gar’nda 2005 tarihinde ziyarete açılmıştır.
Müzede 19. ve 20. yüzyıla ait 400 eser sergilenmektedir; Rumeli Demiryollarına ve TCDD’nin Trakya hattına ait orijinal vaziyet planları, çizimler, çeşitli fotoğraflar, demiryolu aletleri ve haberleşme araçlarının yanı sıra demiryolları idaresinde geçmişte var olan demiryolu okulları ve TCDD hastanelerine ait objeler ve fotoğraflar yer almaktadır.

 

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık