Google+
#MMKDSohbetleri Etkinlik Yönetimi

#MMKDSohbetleri Etkinlik Yönetimi

#MMKDSohbetleri Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor serisinin bahar döneminin ilk buluşmasında, müzelerin ziyaretçi geliştirmeye yönelik hazırladıkları etkinlik planlamalarını tartışıyoruz.

#MMKDSohbetleri Etkinlik Programı – Daha Fazla Bilgi 

Etkinlik Yönetimi
Funda Öge, İstanbul Modern, Üyelik ve Etkinlik Direktörü

9 Mart 2016 Çarşamba, 18:30
İstanbul Araştırmaları Enstitüsü

Etkinlik herkesin katılımına açıktır ve rezervasyon gerekli değildir.

#MMKDSohbetleri Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor serisinin bahar döneminin ilk buluşmasında, ziyaretçi geliştirmeye yönelik etkinlik planlamalarını tartışıyoruz. Müzelerin hem ziyaretçi sayılarını hem de ziyaretçi çeşitliliklerini artırmaya yönelik hazırladıkları etkinliklerini ne tür kriterleri göz önünde tutarak geliştirdiklerini konuşuyoruz. Etkinlik öncesinde, sırasında ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususları da ele alarak, etkinlik yönetiminin müze iletişim-pazarlamasına nasıl bir katkı sağlayabileceğine dair fikir fırtınası yapıyoruz.

***

Funda Öge
1974 doğumlu olan Funda Öge, 1996 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. İş hayatının 1996-2003 yılları arasında, Koç Finansman A.Ş.’de pazarlama, kart programları ve ürün geliştirme alanlarında çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. 2004 yılında İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin açılmasıyla birlikte, müzenin etkinlik programlarından ve müze gelirlerine katkı sağlamak amacı ile gerçekleşen kurumsal etkinlik ve projelerden sorumlu olarak İstanbul Modern’de çalışmaya başlamıştır.  2005 yılında müzenin üyelik programı altyapısını hazırlayarak programın faaliyete geçmesini sağlamış ve 2005-2007 yılları arasında etkinlik ile ilgili sorumluluklarına ek olarak üyelik programını yönetmiştir. 2013 yılında kurulan ve 21-40 yaş arası, modern ve çağdaş sanata ilgi duyan gençleri İstanbul Modern bünyesinde buluşturmayı amaçlayan Genç Modern programının kuruluşunda yer almış, koordinasyonundan ve üye etkinliklerinden sorumlu olmuştur. 2009 yılından bu yana Türkiye’nin sanatsal birikimini geleceğe taşımak ve eğitim etkinliklerini desteklemek amacıyla düzenlenen Gala Modern’in etkinlik süreçlerini yönetmektedir. İstanbul Modern’deki görevine Üyelik ve Etkinlik Direktörü olarak devam eden Öge, müzenin iç ve dış etkinlik süreçlerinden, üyelik programlarından, Genç Modern programından ve kurumsal satış faaliyetlerinden sorumludur.

#MMKDSohbetleri Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor

Etkinlik Koordinatörü: Elif Çiğdem Artan
Moderatör: Afşin Altaylı

 

  Etkinlik davetini arkadaşlarınızla buradan paylaşabilirsiniz. 

 

logo

* İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nün mekân desteğiyle

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık