Google+
#MMKDSohbetleri Müzelerde Güvenlik

#MMKDSohbetleri Müzelerde Güvenlik

#MMKDSohbetleri Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor serisinin bahar döneminin ikinci buluşmasında, müzelerde güvenlik konusunu masaya yatırıyoruz.

#MMKDSohbetleri Etkinlik Programı – Daha Fazla Bilgi 

Müzelerde Güvenlik
Gürkan Demirhan, İdari İşler Müdürü, Pera Müzesi

13 Nisan 2016 Çarşamba, 18:30
İstanbul Araştırmaları Enstitüsü

Etkinlik herkesin katılımına açıktır ve rezervasyon gerekli değildir.

#MMKDSohbetleri Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor serisinin bahar döneminin ikinci buluşmasında, müzelerde güvenlik konusunu masaya yatırıyoruz. Hem müzelerin olağan ritminin bir parçası olarak güvenlik görevlilerinin çalışmalarını hem de olağanüstü hallerde nasıl hareket edilmesi gerektiğine dair yönetmelikleri değerlendiriyoruz. Küratörler ve müzenin diğer ofis çalışanlarının aksine, ziyaretçilerle birebir iletişim kuran müze güvenlik görevlileri, müzenin sağlamak istediği iletişim çalışmalarının da önemli bir parçası. Bu bağlamda, müze güvenliği alanının eserlerin korunmasından ziyaretçilerin memnuniyetine kadar uzanan oldukça geniş bir alanı kapsayabileceğini tartışıyoruz. Pera Müzesi güvenlik görevlilerinden Savaş Özdemir’in de katılımıyla zenginleşen sohbette, bu alanda hizmet verenlerin birebir çalışma deneyimlerini dinliyoruz.

***

Gürkan Demirhan 

1974 İstanbul doğumlu Gürkan Demirhan, Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümü mezunudur. 1994’den itibaren sırasıyla Yatırımbank, BankEkspres, Alternatifbank ve TEB Bankalarında Nakit Yönetimi, Kurumsal Pazarlama ve Bireysel-Elit Bankacılık Pazarlama bölümlerinde görev almış ve Portföy yöneticisi pozisyonunda ayrılmıştır. 2012 yılından beri, Suna ve İnan Kıraç Vakfı’na bağlı Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nün İdari İşler Yöneticisi olarak, bağlı binaların ISG işveren vekili, güvenlik, teknik, inşaat ve resepsiyon faaliyetlerinden ve yönetiminden sorumludur.

#MMKDSohbetleri Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor

Etkinlik Koordinatörü: Elif Çiğdem Artan

Moderatör: Afşin Altaylı

  Etkinlik davetini arkadaşlarınızla buradan paylaşabilirsiniz. 

logo

* İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nün mekân desteğiyle

 

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık