Google+
#MMKDSohbetleri Müzelerde Temizlik Saati

#MMKDSohbetleri Müzelerde Temizlik Saati

#MMKDSohbetleri Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor serisinin ikinci buluşmasında, müzelerde hem eser koruma ve bakımının hem de ziyaretçi hizmetlerinin temelini oluşturan temizlik konusunu ele alıyoruz.

#MMKDSohbetleri Etkinlik Programı – Daha Fazla Bilgi 

Müzelerde Temizlik Saati
Ata Yersu, Aşiyan Müzesi, Müze Müdürü

10 Şubat 2016 Çarşamba, 18:30
İstanbul Araştırmaları Enstitüsü

Etkinlik herkesin katılımına açıktır ve rezervasyon gerekli değildir.

#MMKDSohbetleri Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor serisinin ikinci buluşmasında, müzelerde hem eser koruma ve bakımının hem de ziyaretçi hizmetlerinin en temelini oluşturan temizlik konusunu ele alıyoruz. Müzelerin dış kaynaklardan destek aldıkları bu hizmet için ne tür ihtiyaçların göz önüne alınması gerektiğini ve bu süre boyunca yaşanan sıkıntıları konuşuyoruz. Farklı malzemelerden üretilen ve konvansiyonelden dijitale çeşitli sergileme modellerinin bulunduğu günümüz sergi mekânlarında eserlere zarar vermeden bu hizmetlerin nasıl gerçekleştirilebileceğine dair deneyimlerimizi tartışıyoruz.

***

Ata Yersu
1969 İstanbul doğumlu Ata Yersu, 1989’da Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. 1993’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü!nde çalışmaya başladı.1993-1997 yılları arasında İstanbul Belediyesi Şehir Müzesi’nde çalıştıktan sonra, 1997’de Aşiyan Müzesi’nde Yöneticisi olarak göreve başladı ve halen bu görevini sürdürmektedir. İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı diğer müzelerde kurulum, düzenleme ve sergileme gibi birçok farklı alanda görev aldı. Aşiyan Müzesi’nin 2010-2012 yılları arasında yapılan restorasyon ve  yeni sergileme projesinin planlama ve hazırlık aşamalarını yürüttü. Birçok geçici serginin planlama ve uygulamasının yanı sıra,, sempozyum çalışmaları, konferans ve çalıştaylarda müzeler konusunda sunumlar yaptı. MMKD üyesidir.

#MMKDSohbetleri Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor

Etkinlik Koordinatörü: Elif Çiğdem Artan
Moderatör: Afşin Altaylı

 

  Etkinlik davetini arkadaşlarınızla buradan paylaşabilirsiniz. 

 

logo

* İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nün mekân desteğiyle

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık