Google+

#MMKDSohbetleri: Pandemi Günleri: Görsellerle Hikayeleriniz

MMKD Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor Sohbetleri devam ediyor. Sıradaki sohbetimiz 16 Aralık 2020 tarihinde saat 18:00’da gerçekleşecektir. Pandemi Günleri: Görsellerle Hikayeleriniz adlı sohbete Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Müze Sorumlusu Emek Yılmaz (Dr.) konuşmacı olarak katılacak, moderatörlüğünü MMKD Yönetim Kurulu Başkanı Canan Cürgen Gültaş yapacaktır. Zoom üzerinden yapılacak sohbete katılmak için gerekli bilgiler aşağıda verilmiştir.

Meeting ID: 78361991435
Şifre: Q3mtD8

PROGRAM İÇERİĞİ: Pandemi Günleri: Görsellerle Hikayeleriniz

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Covid-19 pandemisi sebebiyle ilk kısıtlamaların başlamasıyla sosyal medya üzerinden bir çağrıya çıktı. Çağrı, pandemi sürecinin bireylerin yaşamlarına getirdiği değişimin bir obje ile temsili ve o objenin hikayesi, yani değişimin hikayesini müze ile paylaşmaya daveti içeriyordu. Katılımcıların gönderdiği görsellerle hikayeler önce müzenin sosyal medya hesaplarında paylaşıldı ve 25 Kasım’dan itibaren de müzede fiziksel olarak sergilenmekte. 

Sergiye gönderilen içerikler katılımcıların sınıfsal ve demografik özelliklerine göre deneyimlerinin de değiştiğini göstermektedir. 

Sergiyi ve gönderilen içerikler üzerinden pandemi sürecinde yaşananları konuşmak üzere sizleri bekliyoruz 😊

KONUŞMACI: Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Müze Sorumlusu Emek Yılmaz (Dr.) 

 

G. Kore’de Kangwon Devlet Üniversitesinde Sosyoloji doktorasını 2016’da tamamlayan Emek, 2 yıldır Bursa Fetih Müzesi’nde, gönüllü olarak ise Avrupa Müze Akademisi (European Museum Academy) İletişim ve Özel Projeler biriminde çalışmaktadır. 

 

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık