Google+
#MMKDSohbetleri Süreli Sergileri Planlamak

#MMKDSohbetleri Süreli Sergileri Planlamak

#MMKDSohbetleri Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor serisinin ilk buluşmasında, günümüz müzeciliğinin önemli hizmet alanlarının ilk sıralarında bulunan süreli sergiler üzerine konuşuyoruz.

#MMKDSohbetleri Etkinlik Programı – Daha Fazla Bilgi 

Süreli Sergileri Planlamak
Hüma Arslaner, Resim Koleksiyonu ve Sergiler Yöneticisi, Sakıp Sabancı Müzesi

6 Ocak 2016 Çarşamba, 18:30
İstanbul Araştırmaları Enstitüsü

Etkinlik herkesin katılımına açıktır ve rezervasyon gerekli değildir.

Süreli sergilerin temasının seçilmesinden, müze mekânında yerleştirilmesine kadar uzanan süreci birlikte irdeliyor ve kendi deneyimlerimizden yola çıkarak fikir alışverişinde bulunuyoruz. Farklı müzelerde birbirinden farklı tema ve materyallerden oluşan sergilerin düzenlenmesi üzerine çalışırken birbirine benzer süreçlerin yaşandığını biliyoruz.  Bu sebeple, birbirimize yardımcı olmak amacıyla, bu süreçte ortaya çıkan çeşitli ekonomik ve lojistik sorunları çözmek üzere geliştirdiğimiz farklı stratejileri paylaşıyoruz.

***

Hüma Arslaner
1978 İstanbul doğumlu Hüma Arslaner, 2002’de Bilkent Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisans derecesini 2003 yılında University of California (UCLA) Professional Designation in Marketing Programı’nda aldı. Şubat 2004-Ekim 2005 tarihleri arasında Portakal Sanat ve Kültür Evi’nde Galeri Sorumlusu olarak çalıştı. Farklı kurumlar bünyesinde kazı çalışmalarına katıldı, sergi ve kongre hazırlıklarında görev aldı ve ulusal ve uluslararası sertifika programlarına katıldı. 2005 yılında Sakıp Sabancı Müzesi’nde Çocuk ve Yetişkin Eğitimi Bölümü’nde çalışmaya başladıktan sonra 2009 yılında Resim Koleksiyonu ve Sergiler Yöneticisi olarak görevlendirildi ve halen bu görevini sürdürmektedir. UCLA Bruins, Arkeologlar Derneği, ICOM Türkiye ve MMKD üyesidir.

#MMKDSohbetleri Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor

Etkinlik Koordinatörü: Elif Çiğdem Artan
Moderatör: Afşin Altaylı

 

  Etkinlik davetini arkadaşlarınızla buradan paylaşabilirsiniz. 

 

logo

* İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nün mekân desteğiyle

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık