Google+
#MMKDSohbetleri’ne Katkılarından Dolayı Teşekkür Ederiz

#MMKDSohbetleri’ne Katkılarından Dolayı Teşekkür Ederiz

Ocak 2016’da ilkini düzenlediğimiz #MMKDSohbetleri Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor etkinlik serisinin bu dönemki son buluşmasını Haziran 2016’da gerçekleştirdik. Meslektaşlarımızla müzelerde süreli sergi planlamasını, temizlik hizmetlerini, etkinlik yönetimini, güvenlik sistemlerini, sözlü tarih çalışmalarını ve eğitim programlarını ele aldık.

13444281_10153631491471074_329469100_n

Serinin düzenlenmesindeki katkıları nedeniyle mekân desteğini hiçbir zaman MMKD’den esirgemeyen Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kültür ve Sanat İşletmeleri Genel Müdürü Özalp Birol’a ve tüm İstanbul Araştırmaları Enstitüsü çalışanlarına; samimi sohbetleriyle Türkiye’de müzecilik çalışmalarını birlikte değerlendirdiğimiz Hüma Arslaner (Resim Koleksiyonu ve Sergiler Yöneticisi, Sakıp Sabancı Müzesi), Ata Yersu (Müze Müdürü, Aşiyan Müzesi), Funda Öge (Üyelik ve Etkinlik Direktörü İstanbul Modern), Gürkan Demirhan (İdari İşler Müdürü, Pera Müzesi), Savaş Özdemir (Güvenlik Görevlisi, Pera Müzesi), Deniz Koç (Küratör, Müze Sergi İşleri), Başak Ellibeş (Müdür Yardımcısı, İstanbul Oyuncak Müzesi) ve Aslı Nuhoğlu (Organizasyon Sorumlusu, İstanbul Oyuncak Müzesi) ile başta etkinlik koordinatörü Elif Çiğdem Artan, moderatör Afşin Altaylı, Betül Altıntaş, Cihan Çolak ve Seray Begüm Kart olmak üzere emeği geçen tüm MMKD üyelerine içtenlikle teşekkür ediyoruz. 

Daha önce duyurduğumuz gibi sohbetlerin hem ses hem de görüntü kaydı alındı ve kitap yayın hazırlıkları da dahil olmak üzere çalışmalara başlandı. Konuşma kayıtları ve kitabın, hem dernek hem de konuşmacıların tam güven ve memnuniyeti için gerekli editoryal çalışmalar tamamlandıktan sonra, ilerleyen bir tarihte MMKD üyeleri ve takipçileriyle paylaşılacağını umuyor, yaşanan gecikmeden dolayı anlayışınızı rica ediyoruz.

Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği’ne ve #MMKDSohbetleri Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor etkinlik serisine gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Gelecek etkinliklerde görüşmek dileğiyle!
Cânan Cürgen
MMKD Yönetim Kurulu Başkanı

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık