Google+
Müzecilik Sempozyumu Bildiri Özetleri Kabul Edilmeye Başlandı

Müzecilik Sempozyumu Bildiri Özetleri Kabul Edilmeye Başlandı

Deniz Müzesi Komutanlığı, 20-22 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ulusal Müzecilik Sempozyumu düzenliyor. “Türkiye’de Müzecilik: Yeni Kavram ve Uygulamalar” konulu sempozyum, Deniz Müzesi Komutanlığı Süleyman Nutki Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. 

“Türkiye’de Müzecilik: Yeni Kavram ve Uygulamalar” Sempozyumu ile “müzebilimin güncel işlevlerinin bir arada ortaya konarak öneminin vurgulanması, müzebilimin ana ve alt çalışma alanlarıyla ilgili temel teorik bilgilerin, yeni uygulama ve deneyimlerin paylaşılması ve Türkiye’de müzebilim alanındaki bilimsel gelişmelere katkıda bulunulması” hedefleniyor. 

Sempozyum; müze yönetimi (stratejik yönetim, değişimin yönetimi), koleksiyon yönetimi (dokümantasyon, koleksiyonlar ve araştırma), müzeler ve koruma (önleyici koruma, aydınlatma ve koruma, depo yönetimi, risk yönetimi ve afet yönetimi), müzeler ve güvenlik, müzeler ve iletişim (müze eğitimi, halkla ilişkiler ve tanıtım, pazarlama, sergileme), müzeler ve teknoloji, müzeler ve tasarım  (sergi tasarımı, mimari tasarım, aydınlatma tasarımı) konularını kapsıyor. Sempozyum konularının listesine buradan ulaşılabilir. 

Bildiri özetlerinin en geç 15 Ekim 2014 Çarşamba günü 17:00’ye kadar sempozyum sekreteryasına muze.istanbul.sempozyum@dzkk.tsk.tr e-posta adresi aracılığıyla ulaştırması gerekiyor. Bildiri özetleri Sempozyum Bilim Kurulu tarafından değerlendirilecek. Bildirisi kabul edilen yazarların tam metni göndermesi için belirlenen son tarih ise 2 Şubat, Çarşamba saat 17.00. 

Bildiri özet gönderimi ile ilgili detaylar için tıklayınız. 

Bildiri özeti kuralları için tıklayınız.  

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık