Google+

Müzeler Günü için #myCollection14 Etiketi

zeugma-muzesi

ICOM tarafından her sene düzenlenen 18 Mayıs Uluslararası Müzeler Gününün bu seneki teması, “Müze koleksiyonları bağ kurar” (Museum collections make connections) olarak belirlendi. Bu tema ile müze koleksiyonlarının kuşaklar arasında bir bağ kurmasının yanı sıra, koleksiyonların müzeler arasında uluslararası dolaşımı aracılığıyla kültürlerarası bağ kurulması ve değişik kültürlerin tanıtımına yaptığı katkı da vurgulanıyor.

#myCollection14

Uluslararası Müzeler Günü (The International Museum Day) #IMT142014 yılı için, bu yılın “Müze koleksiyonları kültürler arası bağ kurar” temasından yola çıkarak, özel bir sosyal medya etkinliği oluşturdu. #myCollection14 (#BenimKoleksiyonum14), müzeler ve ziyaretçileri arasındaki etkileşimi teşvik etmeyi amaçlayan, fotoğraf temelli kitlesel bir etkinlik. Herkesin paylaşacağı fotoğraflarla oluşturulacak büyük koleksiyon ile, müzelerin çeşitliliğinin yanı sıra, müze personeli ve ondan da önce ziyaretçilerin ilgi ve meraklarının yansıtılması hedefleniyor (Örneğin, bireylerin kendi koleksiyonlarından objeler, müze nesnelerinin ya da müzede yaşanan özel bir anın görselleri, perde arkasından fotoğraflar ya da müze #selfie’leri).

imd2014

18 Mayıs Pazar günü #myCollection14 etiketini kendi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşacağınız görsel ya da videolara ekleyerek bu uluslararası etkinliğe katılabilirsiniz.

Bu uluslararası etkinliğe katılarak;

  • Yeni sosyal yaklaşımları ulusal ve uluslararası müzelerle birlikte test edebilir,
  • Farkındalığı artırarak yeni takipçiler kazanabilir,
  • Uluslararası müze topluluğunun iletişimini destekleyebilir,
  • Müzelerle sevginizi paylaşabilir,
  • ve herşeyden önemlisi, #myCollection14 etiketi ile eğlenebilirsiniz.

#IMT14 tarafından düzenlenen bu sosyal medya etkinliği ile ilgili detaylar için @museumstag hesabını Twitter’da takip edebilirsiniz.

18 Mayıs Uluslararası Müzeler Gününüz kutlu olsun!

Görsel: Zeugma Müzesi

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık