Google+

Müzeler, İstanbul Modern’de konuşuyor

İstanbul Modern, çağdaş müzeciliğin ve geniş anlamda müze deneyiminin ayrıntılı biçimde ele alındığı “Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Amerika” programı ile Amerika’dan sanat müzelerini ağırlıyor.

ABD’nin önde gelen müzelerinin direktör, küratör ve departman yöneticilerinin bilgi ve deneyimlerini paylaşmaları için İstanbul’a davet edildiği program kapsamında, müze yönetimi, küratöryel pratikler, koleksiyonlar ve arşivler, izleyici oluşturma ve halkla ilişkiler, eğitim ve sosyal programlar, etkinlik programları, yerel ve küresel pazarlama ve iletişim stratejileri, yeni teknolojiler, müze mimarisi ve müze iç alanlarının yeniden tanımlanması gibi temel konulara odaklanan konuşmalar yapıldı.

Kasım 2012’de başlayan, SFMOMA, Guggenheim Müzesi, Metropolitan Müzesi, Museum of the Moving Image ve MoMA gibi müzelerden profesyonellerin davet ediliyor.

muzeler-konusuyor

Getty Araştırma Enstitüsü Direktörü Prof. Thomas W. Gaehtgens

İstanbul Modern konuşmaları takip edemeyenleri unutmayarak programın video kayıtlarını Youtube kanalında paylaşmaya başladı.

Getty Araştırma Enstitüsü Direktörü Prof. Thomas W. Gaehtgens’ın  “Arşiv ve Dökümantasyon” üzerine konuşmasını (Türkçe simültane çevirili) aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

GETTY ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ’NÜN ARAŞTIRMA PROJELERİ VE KAYNAKLARINA KÜRESEL BAĞLILIĞI

Prof. Thomas W. Gaehtgens
Direktör
Getty Araştırma Enstitüsü

2 EKİM ÇARŞAMBA 19.00

Sanat tarihi araştırmaları ve bilim alanında küresel bir yaklaşıma kendini adamış olan Getty Araştırma Enstitüsü; bu misyonu yansıtan tüm departmanları, programları ve girişimleriyle sanat tarihindeki “küresel dönüş”ü desteklemek ve geliştirmek için işbirliği içinde çalışmaktadır. Getty Araştırma Enstitüsü’nün satın alma politikaları, Batılı ve Batı dışı sanat gelenekleri arasında bağlantılar kurmayı hedeflerken; bu koleksiyonlar da karşılığında, tüm dünyadan sanat tarihçilerinin konuk araştırmacı olarak çalışmalarını yürüttükleri akademisyen programı gibi girişimleri desteklemektedir. Bu akademik etkinlikler; sergiler, yayınlar ve diğer araştırma projelerine dönüşerek, yerelleşmiş kaynakları daha geniş kitlelere açmaktadır. Getty Araştırma Enstitüsü Direktörü Thomas W. Gaehtgens konuşmasında enstitünün koleksiyonları, koruma projeleri, akademik girişimleri, sergileri ve yayınlarının küresel yönelimini ve aralarındaki bağlantıları, 20. yüzyılın en etkili küratörlerinden Harald Szeemann’ın koleksiyonunun yakın zamandaki alınışı üzerinden anlatacak.

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık