Google+
Panel: Sürdürülebilir Kültürel Turizm için Çözümsel Konuların Değerlendirilmesi

Panel: Sürdürülebilir Kültürel Turizm için Çözümsel Konuların Değerlendirilmesi

Boğaziçi Üniversitesi Sürdürülebilir Turizm İşletmeciliği Master Programı Kültürel Miras Turizmi Yönetimi dersi kapsamında, 20 Mart 2014 tarihinde, 15:00 – 17:30 saatleri arasında Boğaziçi Üniversitesi İbrahim Bodur Salonunda, “Sürdürülebilir Kültürel Turizm için Çözümsel Konuların Değerlendirilmesi” başlıklı panel gerçekleşecek.

Panel kapsamında; “Kars ve bölgenin yerel kültürünü geliştirmede istihdam ve kadın işgücü üzerine değerlendirmeler”; “Kültür Tu­rizm Bakanlığı’nın ve İl Kültür Turizm Müdürlüklerinin Alan Kazıları ve Kültürel Miras Yolu üzerindeki Etkileri”; “Kültür Turlarının Turizm Gelişimine Etkisi”; ”Kültürel Miras Politikalarının Şehir Planlamasına Etkisi”; “İstanbul Turizm Master Planı kapsamında Kültürel Turizm İncelemeleri” konuları soruların ana temasını oluşturacak.

Panelistler

Deniz Ünsal,  Bilgi Üniversitesi
Doç. Dr. Serhan Ada, Bilgi Üniversitesi
İlhan Koçulu, Koçulu Peynircilik, Yatırımcı
Özgül Özkan Yavuz, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı
Faruk Pekin, Fest Turizm Sahibi
Yard. Doç. Dr. Funda Kerestecioğlu Öztürk, Yıldız Teknik Üniversitesi
Prof. Dr. İclal Dincer, Yıldız Teknik Üniversitesi

  * Panel dili Türkçe’dir, simültane tercüme yapılmayacaktır.

20 Mart, Perşembe, 15.00-17.30
Boğaziçi Üniversitesi, Natuk Birkan Binası, İbrahim Bodur Salonu

Hakkında Elif Koçak

2006 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden, 2011 yılında da aynı üniversitenin Müzecilik Yüksek Lisans bölümünden mezun oldum ve bir "Müze İşletmecisi" oldum. Tezim "Müzelerde Marka Yönetimi" üzerineydi. Çalışma hayatına, öğrenciyken, İstanbul Oyuncak Müzesi'nde atıldım, TÜRSAB İstanbul Arkeoloji Müzeleri Gelişim Projesi, Bilkent Kültür Girişimi ve İstanbul Modern Sanat Müzesi'nde devam ettim. Nisan 2012'den beri Pera Müzesi Pazarlama Programları Sorumlusu olarak çalışma hayatıma devam ediyorum.

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık