Google+

Sempozyum: Kültürel Etkinlikleri, Turizm Ürünü Olarak Değerlendirmek

Adalar Vakfı ve Adalar Turizm Geliştirme Merkezi’nin Turizm Araştırmaları Derneği işbirliği  ile “Kültürel etkinlikleri turizm ürünü olarak değerlendirmek” başlıklı sempozyum 11 Ekim Cuma günü gerçekleştirilecek.
Istanbul Kalkınma Ajansı desteği ile yapılacak olan sempozyuma Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu, Turizm Araştırmaları Derneği (TURAD) Başkanı ve Turizm Eski Bakanı Bahattin Yücel, ICOM Uluslararası Müzeler Konseyi Danışma Kurulu Başkanı Suay Aksoy, Amsterdam Müzeleri’nden Björn Stenvers, IKSV Genel Müdürü Görgün Taner, İstanbul Modern Genel Müdürü Çiler Yıldız, şehir turizmi konusunda dünyanın önemli tur operatörlerinden Der Tur Rewe  yöneticisi Ertan Sakallı konuşmacı olarak katılacak.

Sempozyumun ilk oturumunda Amsterdam, Londra, Paris, Roma ve Atina gibi şehirlerde kültürel etkinliklerin şehir turizmine katkıları  ele alınırken, ikinci bölümde de İstanbul’daki kültürel etkinliklere yerli-yabancı ziyaretçilerin ne derece çekilebildiği tartışılacak ve iyi örneklerle birlikte sorunlar ortaya konacak. Sempozyumun üçüncü ve son bölümünde ise, İstanbul’daki kurumsal calışmalar ve projeler üzerinden modeller ve deneyimler de aktarılacak.

Tarih: 11 Ekim 2013 Cuma
Yer: Büyükada Splendid Palas Oteli
Türkçe-İngilizce simültane çevirili

Sempozyum Programı için lütfen buraya tıklayın.

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık