Google+
Teşekkürler!

Teşekkürler!

Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği’nin 2014 yılı çalışmalarına içten destek sağlayan kurumlara ve kişilere teşekkürlerimizi sunarız.

 

Kapılar Müzecilere Açık Projesi
MMKD üyelerine kapılarını ücretsiz ve sınırsız açarak Kapılar Müzecilere Açık projesini destekleyen Adalar Müzesi’ne, Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi’ne, Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi’ne, Elgiz Müzesi’ne, Masumiyet Müzesi’ne, Pera Müzesi’ne, Rahmi M. Koç Müzesi’ne, Rezan Has Müzesi’ne, Sait Faik Abasıyanık Müzesi’ne, Sakıp Sabancı Müzesi’ne, TÜRVAK Sinema-Tiyatro Müzesi’ne

kapilar-muzecilere-acik

MMKD Gezileri 
Kasım 2014’te başlattığımız MMKD Gezileri’nin düzenlenmesinde yardımcı olan Sakıp Sabancı Müzesi Pazarlama Sorumlusu Hande Erkent Yıldız’a ve Aşiyan Müzesi Müdürü Ata Yersu’ya

MMKD Yayınları
Türkiye’de müzecilik alanında kaynakların artırılması amacıyla yayına hazırladığımız “Dijital Engagement Framework” kitabının Türkçeleştirilmesine destek olan kitabın yazarları Jasper Visser ve Jim Richardson’a

MMKD Etkinlikleri
Kapılar Müzecilere Açık projesinin lansman etkinliği için MMKD’ye mekan sağlayan Pera Müzesi’ne ve Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kültür ve Sanat İşletmeleri Genel Müdürü Özalp Birol’a

MMKD İletişimi
Basın bültenlerinin dağıtımını sağlayan MMKD Basın-İletişim Destekçisi Marjinal’e

MMKD Üyeleri
Özellikle her bir üyemize tek tek teşekkür ediyoruz. Sizin desteğiniz sayesinde MMKD projelerini geliştirip gerçekleştirebiliyoruz.

Önümüzdeki yıl da yerel ve uluslararası kurumlarla işbirliği yapmaya, Türkiye’de müzecilik platformunu geliştirmek üzere müzecileri bir araya getirmek amacıyla etkinlikler düzenlemeye ve projeler geliştirmeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olarak MMKD’nin en büyük gelir kaynağının üyelik aidatları olduğunu hatırlatırız. Yürütmekte olduğumuz ve gelecek dönemlerde gerçekleştirmeyi planladığımız projeler için siz de üye olarak, üyeliğinizi yenileyerek, varsa üyelik aidat borçlarınızı ödeyerek,  MMKD’nin çalışmalarını desteklemeye devam edebilir ve Türkiye’de müzecilik çalışmalarının gelişiminin bir parçası olabilirsiniz.

Müzecilik Meslek Kuruluşu’na gösterdiğiniz destek için çok teşekkür ederiz!

2015 yılı için en iyi dileklerimizle,

MMKD Yönetim Kurulu

 

uyelik-basvuru

 

 

uyelik-yenileme

 

 

Üyelik ile ilgili sorularınız için uyelik@mmkd.org.tr adresine yazabilirsiniz.

Yasal Bilgilendirme: 4721 numaralı Türk Medeni Kanunu (Dernekler ve Vakıflarla İlgili Hükümler) madde 70 uyarınca, dernek üyeliğinden ayrılmak için yazılı bildirimde bulunulması zorunludur. Dernek üyeliğinden ayrılmak isteyen kişi, biriken üyelik borçlarını ödemekle yükümlüdür.

 

 

alacak-cok-yolumuz

NELER YAPIYORUZ, NELER YAPMAYI PLANLIYORUZ?

 

KAPILAR MÜZECİLERE AÇIK

Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği, “Türkiye’de Müzecilik Platformu” oluşturmak hedefiyle  Kapılar Müzecilere Açık projesini Mayıs 2014’te hayata geçirdi. Proje dahilinde MMKD üyeleri Destekçi  Müzeleri bir sene boyunca ücretsiz ve sınırsız geziyor. bu hedef için önemli bir adım attığımızı düşünüyoruz.

Kapılar Müzecilere Açık projesi hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

MMKD GEZİLERİ

Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği, mesleki gelişime verdiği önemi bir adım daha ileriye taşıyarak ayda bir müze gezileri düzenlemeye başladı. MMKD Gezileri’nin ilki Kasım 2014’te Sabancı Müzesi’nde gerçekleştirildi. Gezilerin sadece bir rehberli tur olarak kalmamasını, müzeciler için mesleki buluşmalar olmasını hedefliyor. Bu amaçla, gezinin yapıldığı müzelerin imkanları dahilinde, sergiyi müzede çalışan biriyle gezmeyi ve gezilerden sonra katılımcıların bir araya gelerek sergiyi birlikte değerlendirmesini amaçlıyor.

MMKD Gezileri hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

MMKD YAYINLARI

Türkçe’de Müzecilik alanında sınırlı kaynak olması dolayısıyla MMKD’nin önemli hefeflerinden birini de yayınlar oluşturuyor. Bu amaçla XX yılında Türkçeleştirilen ve ilk MMKD Yayını olma özelliğini taşıyan Nesne’nin Kimliği kitabına yenilerini ekleme hazırlığı içerisindeyiz. ICOM yayını “Müzeler için Acil Durum El Kitabı” ve  Jim Richardson ve Jasper Visser tarafından hazırlanan “Dijital Bağlantılar Çerçevesi” kitabı 2015 yılının ilk aylarında yayınlanmak üzere hazırlanıyor.

 

MMKD ETKİNLİKLERİ

5-7 Şubat 2015 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak “HERITAGE Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı ve Konferansları”nda, Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği Destekçi olarak yer alıyor. Çeviri yayınların, üyelik formlarının ve tanıtıcı materyallerin yer alacağı MMKD standını fuar alanında D14 numaralı stantta ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, 6 Şubat Cuma günü 11:00-12:45 saatleri arasında Elif Çiğdem Artan ve Elif Koçak, Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği adına, “Onu kendinize nasıl bağlarsınız?” başlığında, müzelerde dijital medya kullanımlarını ele alacakları bir atölye çalışması yürütecekler.

 

MMKD HABERLER / DUYURULAR / KİTAPLIK / BLOG

Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği aktif kullandığı internet sitesinde müzecilik haberlerini, duyurularını ve yayınlarını bir araya getirmeyi hedefliyor. Bu bağlamda sizden müzecilik mesleki gelişimiyle ilgili her türlü içeriği yayımlanmak üzere bilgi@mmkd.org.tr adresine göndermenizi rica ediyoruz.

Sunduğu samimi ortam ile MMKD BLOG üyelerin yazılarının yayımlandığı bir alan olmayı hedefliyor. Bu bağlamda siz de müzecilik ile ilgili Türkiye’den ya da yurt dışından örnekleri değerlendirdiğiniz, müzecilikle ilgili projeleriniz ve/veya sergilerinizle ilgili yazılarınızı yayımlanmak üzere bilgi@mmkd.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

MMKD ile ilgili olumlu / olumsuz görüşlerinizi, önerilerinizi, müzenizle ortaklaşa yapabileceğimiz etkinlikleri bizimle her zaman paylaşabilirsiniz.

 

 

 

Hakkında MMKD

Türkiye'de müzecilik platformu // bilgi@mmkd.org.tr

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık