Google+

“#WhyILoveMuseums Günü” 3 Yaşında!

museumlove

Müze sevginizi 140 karakterde anlatabilir misiniz?

Bugün, müzelere sevgimizi anlatmak ve yeni müzeler keşfetmek için oluşturulan #WhyILoveMuseums etiketi 3 yaşında. Culturethemes‘in ilk Twitter etkinliği “Müzeleri Neden Seviyorum Günü” (Why I Love Museums Day) üç yıldır yoğun katılımla devam ediyor.

Etkinlik kapsamında müzeler ve ziyaretçiler bu etiketi kullanarak Twitter, Instagram, Vine, Facebook gibi sosyal medya kanallarında fotoğraf ve video paylaşıyorlar. Etkinlik müzelerin, ziyaretçilerin müze algılarını gözlemlemeleri, ziyaretçileri ile interaktif bir iletişim kurmaları ve yeni ziyaretçilere ulaşmaları için çok önemli bir fırsat.

#WhyILoveMuseums (Müzeleri Neden Seviyorum) etiketi ile bugün siz de bu uluslararası sohbete katılın! 

museumlove

Gün boyunca sürecek etkinliğe katılarak siz de sevdiğiniz müzelerin başkalarına ulaşmalarına yardımcı olabilir, yeni müzeler keşfedebilirsiniz!

İyi keşifler!

Hakkında Elif Koçak

2006 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden, 2011 yılında da aynı üniversitenin Müzecilik Yüksek Lisans bölümünden mezun oldum ve bir "Müze İşletmecisi" oldum. Tezim "Müzelerde Marka Yönetimi" üzerineydi. Çalışma hayatına, öğrenciyken, İstanbul Oyuncak Müzesi'nde atıldım, TÜRSAB İstanbul Arkeoloji Müzeleri Gelişim Projesi, Bilkent Kültür Girişimi ve İstanbul Modern Sanat Müzesi'nde devam ettim. Nisan 2012'den beri Pera Müzesi Pazarlama Programları Sorumlusu olarak çalışma hayatıma devam ediyorum.

Yanıt ver

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.İşaretli alanları doldurmak zorunludur *

*

Yukarıya çık